Fotowoltaika

 jest to system wytwarzający prąd elektryczny z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Zwrot kosztów inwestycji w około 5 lat

Pełna swoboda produkowania i używania
własnego pr
ądu

Technologia wolna od zanieczyszczeń
i w 100% przyjazna środowisku

Systemy fotowoltaiczne są dostosowane do zapotrzebowania konkretnego klienta

Energia odnawialna -nasza specjalizacja 

Tworzone przez nas systemy, w Warszawie i okolicach, są zawsze indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta.

Oferujemy kompleksową usługę wraz z dobraniem i dostawą urządzeń od zaufanych producentów, montaż instalacji fotowoltaicznej, pierwszym uruchomieniem oraz przygotowaniem wniosku do energetyki .

 Prowadzimy także serwis i okresowe przeglądy instalacji fotowoltaicznych. Pracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi urządzeniami , które gwarantują wysoką  żywotność i wydajność poszczególnych elementów.

Z czego się składa instalacja fotowoltaiczna?

Głównym  elementem instalacji słonecznych są panele fotowoltaiczne.

To dzięki tym urządzeniom możemy pozyskiwać energie z promieniowania słonecznego w postaci prądu stałego.

H-CUT to nowa seria modułów  EXE Solar

o podwyższonej wydajności, w których ogniwa monokrystaliczne podzielone są na dwa obszary. Pomaga to lepiej radzić sobie z nierównomiernym nasłonecznieniem oraz nierównomierną wydajnością ogniw. 

Atrakcyjny wygląd oraz należyta wytrzymałość zapełnia czarna rama z anodowanego aluminium.

Moc wyjściowa 320-350W

Liczba ogniw 120

15lat gwarancji 

25lat liniowej gwarancji mocy

Wersja LR-60PB FULL BLACK

Moc wyjściowa 300-315W

Liczba ogniw 120

10lat gwarancji 

25lat liniowej gwarancji mocy

 Kolejnym elementem wchodzącym w skład instalacji fotowoltaicznej jest inwerter inaczej falownikFalownik jest bardzo ważnym urządzeniem, ponieważ to on przekształca prąd stały wytwarzany przez panele w prąd zmienny, który możemy wykorzystać do zasilania urządzeń znajdujących się w domu. Najnowsze inwertery są falownikami MPPT, czyli cały czas, w ciągu pracy instalacji, śledzą napięcie na panelach. Dzięki temu, instalacja osiąga najwyższą sprawność a straty są minimalne. 

W nowoczesny inwerter wbudowany jest router co pozwala podłączyć go do internetu i   poprzez specjalną aplikację śledzić prace naszego systemu w dowolnym miejscu. Najpopularniejsze z nich , takie jak: Fronius, SMA, Sofar Solar można znalezc w naszej ofercie.

Poza panelami oraz falownikiem w skład instalacji  wchodzą także: przewody łączeniowe, które służą do połączenia ze sobą paneli fotowoltaicznych i inwertera, oraz podłączenia falownika do rozdzielnicy. Bardzo ważne jest żeby przewody te były przewodami solarnymi o odpowiednim przekroju zależnym oczywiście od mocy instalacji.

Kolejnym elementem jest system mocowań za pomocą którego panele będą mocowane na dachu. Ważnie jest to aby był dobrany odpowiedni rodzaj konstrukcji do pokrycia dachowego oraz żeby montaż nie powodował przeciekania dachu i pozwalał na solidne przymocowanie paneli słonecznych, tak żeby w przypadku silnych podmuchów wiatru nie zostały zerwane. Nasza firma korzysta z mocowań zrobionych przez  polskiego producenta!

Atrakcyjny estetyczny wygląd i niesamowitą jakość zapewnia producent LONGI Solar

BIURO

©2019 by AVM Engineering sp.z o.o. wszystkie prawa są zastrzeżone.